Akce > Seminary

Workshop Role -­ playing

Datum: 
9. April 2015 - 13:00 to 16:00
Místo konání: 
SP 320

Na workshop je nutné se přihlásit!

Kapacita: 10 osob

Lektor: PhDr. Martin Buchtík

Anotace: 

Kde byl problém ve spolupráci institucí při požáru buše v Austrálii? Jaké procesy probíhají mezi účastníky neúspěšných vyjednávání na Blízkém východě? Jak probíhá zavedení inovací a nových procesů ve firmách? Jak se zachová správní rada farmaceutické společnosti po oznámení, že jeden z jimi vyráběných a úspěšných léků je zdraví škodlivý? Jak budou konzumenti reagovat na různé informace o novém produktu, povede to k jeho koupi? Jaká bude reakce obyvatel slumu na žádost sociálního pracovníka, aby byl vpuštěn do obydlí? Jak bude probíhat vyjednávání asociace hráčů NFL (national footbal league) s vlastníky klubů? A samozřejmě: Co se stane, když ve sklepě Stanfordské univerzity vyrobíte improvizované vězení a zabydlíte jej dozorci a vězni?

Role-playing jako výzkumná metoda má v sociálních vědách více než padesátiletou tradici. Kromě posledně zmíněného, celosvětově proslaveného Standfordského vězeňského experimentu enfant terrible sociálně vědního výzkumu Phillipa Zimbarda, využila role-playing řada výzkumníků napříč disciplínami.

Seminář představuje aktivní role-playing jako výzkumnou metodu v sociálních vědách. V první části se účastníci semináře zúčastní simulace The Panalba Role-playing case. V druhé části zasazuji role-playing  do rámce simulačních výzkumných  metod, rozkrývám jeho epistemologii a design role-playingové simulace v kontextu realizované simulace.


 

Přihláška na workshop Role -­ playing

  1. Vyplňtě pečlivě přihlášku.
  2. Zkontrolujte potvrzovací mail, který do obdržíte na Vámi vyplněnou adresu.
  3. V případě dotazů či zrušení přihlášky kontaktujte Mgr. Kláru Strohsovou, Ph.D.

Kapacita kurzu je 10 míst.
Aktuálně je přihlášeno 4 účastníků.

(stav k Sunday, 5. February 2023 - 22:12).

Created by Jan Jáchim. Runs on Drupal.